БІОГРАФІЯ

Галина Шевчук — українська співачка (лірико-драматичне сопрано), творчий псевдонім Ґречна (lat. Grechna, pol. Grzeczna). Народилася 24 травня в м. Борислав Львівської області, де минули її дитинство та юність. Маючи від природи красивий голос, часто співала в самодіяльних концертах. Була солісткою хору "Лемківська студенка" та ансамблю бандуристів "Росинка".
Закінчила музичну школу по класу бандури, Дрогобицьке державне музичне училище імені Василя Барвінського у класі вокалу Хороб Лідії Іванівни, Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка у класі вокалу народної артистки України Лемішки Наталії Василівни.
Брала приватні уроки вокалу у народного артиста УРСР Ігнатенка Володимира Дмитровича. Удосконалювала свою вокальну майстерність у Відні (Австрія) з народною артисткою України, солісткою Віденської опери Лук'янець Вікторією Іванівною.
Переможець і лауреат міжнародних та регіональних пісенних конкурсів та фестивалів, зокрема фестивалю культури Лемківська ватра, міжнародного фестивалю музичної культури Sacrum - Profanum, міжнародного конкурсу вокалістів Rivne Vocal Premieres (пам’яті Я. Кульчинського), міжнародного фестивалю пісні Польських Легіонів, конкурсу молодих вокалістів ім. М.Копніна, фестивалю Молода Галичина, міжнародного фестивалю-конкурсу "Зірковий парад", міжнародного фестивалю "Українська коляда", міжнародного фестивалю "Golden Time Hollywood", фестивалю-конкурсу "Феєрія талантів", фестивалю-конкурсу "Окрилені піснею", Всеукраїнського вокального (онлайн) конкурсу "Незабутня Квітка Цісик" та інших.
Вторгнення Росії в Україну в 2022 році змусило співачку переїхати до Польщі.
Творчість та репертуар
У репертуарі співачки арії з опер, оперет, романси композиторів різних епох, твори церковної музики, українські народні та авторські пісні, композиції в стилі Сlassical Сrossover на 15 мовах світу.
У грудні 2018 року дебютувала у м. Тернопіль, як солістка Галицького муніципального камерного оркестру під орудою маестро Василя Феленчака. У 2019-2020 роках - солістка гурту "Czeremszyna Z Ukrainy", з яким активно гастролювала містами Польщі.
Під час карантину пов'язаного із COVID-19 розпочала проєкт #GrechnaAtHome у якому намагалась піснями у живому онлайн виконанні підняти настрій своїм слухачам та покращити їх емоційний стан.
У 2021 році вийшов дебютний сингл співачки "Таїнство любові".
У 2022 року вийшов ЕР-альбом "Amore nella fede" із творами класичної музики італійського композитора Бартоломео Косензи, ЕР-альбом "Диво в серці", а також сингли Ave Maria (грузинською мовою) та Ave Maria (арамейською мовою).
У 2023 активно популяризувала українську пісню та культуру за кордоном, брала участь у благодійних концертах на підтримку Збройних Сил України та культурних подій, що зміцнюють українсько-польські та українсько-італійські відносини. У січні 2023 року брала участь в концертному турі "Noworoczna Gala Operetkowa" у містах Польщі, який був організований агенцією AgencjaBrussa та Київським національним академічним театром оперети. Разом з польським тенором Michał Steciak записали сингл "Звільнити любов" в межах польсько-українського проєкту The Misery Project, який присвятили Умані та всій скривавленій Україні. Також вийшов сингл на твір італійського композитора Бартоломео Косензи "Ave Maria Mater Sanctissima" та сингл на авторську пісню "Не цілуй".
У 2024 році розпочала співпрацю з італійським диригентом Андре Деллера та New Classical Orchestra. На стрімінгових платформах вийшов музичний альбом "Heartstrings" із каверами на світові хіти.
Виконувала твори Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні, Антоніо Вівальді, Вольфганга Амадея Моцарта, Едварда Гріга, Людвіга ван Бетховена, Антоніна Дворжака, Вільгельма Фрідемана Баха, Сезара Франка, Бартоломео Косенза, Марко Фрізіна, Сергія Рахманінова, Василя Барвінського, Миколи Лисенка, Остапа Нижанківського, Семена Гулака-Артемовського, Михайла Вериківського, Анатоля Вахнянина, Петра Чайковського, Миколи Стецюна.
Творча співпраця
- італійський композитор Бартоломео Косенза;
- італійський композитор Марко Беретта;
- італійський диригент Андре Деллера;
- український композитор та аранжувальник Ігор Ващишин;
- український аранжувальник Андрій Ткач;
- український поет Володимир Карагодін;
- український композитор Любомир Пасічник;
- єгипетський скрипаль Ваель Анвар.